Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

Ülkemiz Cezayir’i 31 Temmuz 1962 tarihinde tanımıştır.

Büyükelçiliğimiz 30 Haziran 1963 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır.

Büyükelçiliğimiz o günden bu yana, 1904 tarihinde inşa edilmiş olan ve tarihi özellikleri bulunan, başkent Cezayir’in “Val d'Hydra” semtindeki binalarında hizmet vermektedir.

Büyükelçiliğimizde on üçü Büyükelçi, biri de Daimi Maslahatgüzar olmak üzere toplam on dört Misyon Şefi görev yapmıştır.

Semih Günver
Semih GünverBüyükelçi

30.6.1963-31.8.1965

İsmail Soysal
İsmail Soysal Büyükelçi

30.9.1965-16.8.1969

Efdal  Deringil
Efdal DeringilBüyükelçi

19.8.1969-13.12.1971

Faik Melek
Faik MelekBüyükelçi

31.12.1971-16.7.1978

Selçuk Korkud
Selçuk KorkudBüyükelçi

2.9.1978-18.3.1982

Sencer Asena
Sencer AsenaBüyükelçi

28.5.1982-2.11.1984

Savlet K. Aktuğ
Savlet K. AktuğBüyükelçi

2.11.1984-21.2.1985

Verşan  Şentürkler
Verşan ŞentürklerBüyükelçi

11.3.1985-6.12.1985

Erdil K. Akay
Erdil K. AkayBüyükelçi

8.1.1986-6.9.1989

Ömer  Ersun
Ömer ErsunBüyükelçi

27.9.1989-18.11.1991

Ümit Pamir
Ümit PamirBüyükelçi

27.11.1991-17.8.1995

Burhanettin Muz
Burhanettin MuzBüyükelçi

1.9.1995-20.8.1999

Atilla Uzer
Atilla UzerBüyükelçi

23.8.1999-28.1.2004

Ercümend Ahmet  Enç
Ercümend Ahmet EnçBüyükelçi

31.1.2004-29.3.2008

Ahmet Necati Bigalı
Ahmet Necati BigalıBüyükelçi

1.4.2008-15.6.2012

Adnan Keçeci
Adnan KeçeciBüyükelçi

31.1.2013-1.9.2015

Mehmet Poroy
Mehmet PoroyBüyükelçi

1.9.2015-

Pazar - Perşembe

09:00 - 12:30 / 13:30 - 17:00

Konsolosluk Müracaat 09:00-15:00
1.1.2018 Yılbaşı
1.5.2018 İşçi Bayramı
15.6.2018 16.6.2018 Ramazan Bayramı
5.7.2018 Bağımsızlık ve Gençlik Bayramı
21.8.2018 23.8.2018 Kurban Bayramı
11.9.2018 Hicri Yılbaşı
20.9.2018 Aşure Günü
1.11.2018 Devrimin Yıldönümü
20.11.2018 Mevlid Kandili (Değişiklik olabilmektedir)