Büyükelçinin Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Cezayir nezdinde Büyükelçisi olarak 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile görevime başlamış bulunmaktayım. 500 yılı aşan köklü tarihsel ilişkilere sahip olduğumuz dost ülke Cezayir'de, Türkiye’yi temsil etmekten ve bugüne değin buraya atanan ilk kadın büyükelçi olmaktan dolayıduyduğum büyük mutluluğu ifade ederek, hepinizi en içten duygularımla, saygı ile selamlarım.

Pek çok ortak ve değerli geçmişi paylaştığımız Cezayir ile Türkiye ikili ilişkileri, geçmişi 1516 yılına uzanmakla birlikte, ülkenin bağımsızlığını kazandığı 1962 yılı sonrasında açılan T.C. Cezayir Büyükelçiliğimiz ile birlikte günümüzde de devam eden güçlü ekonomik ve kültürel bağların da etkisiyle, ileri düzeyde gelişerek artmaya devam etmektedir.


Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Dışişleri Bakanımızın Cezayir’i ziyaretleri ve bu vesilelerle imzalanan ikili anlaşmalar, Cezayir’le siyasi ve ekonomik ilişkilerimize önemli bir ivme kazandırmıştır.


Ayrıca şirketlerimizin ve iş insanlarımızın başarılı ve özverili çalışmaları neticesinde ülkemizin Cezayir’de en çok yatırımı olan ülke konumuna yükselmesi ile de gurur duyuyoruz. Türk girişimciler tarafından Cezayir’de yürütülmekte olan projelerin toplam değeri bugün itibariyle20 milyar doları aşmıştır. Yakın gelecekte de siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerimizin hızla artarak devam edeceğine olan inancım tamdır.

Bilinmesini isterim ki, Cezayir’de bulunan vatandaşlarımıza, yatırım ve ticaret yapmak üzere Cezayir’e ilgi gösteren iş insanlarımıza destek olmak, onları en doğru şekilde bilgilendirmek ve yönlendirmek, yaşayabilecekleri sorunlarına ilişkin çözümler üretmek ve bölgeye ilişkin beklentilerini karşılamak çalışmalarımızın ana eksenlerinden olacaktır.

Değerli vatandaşlarımız,

Büyükelçiliğimiz, Cezayir'de yerleşik20.000’e yakın vatandaşımıza, personel sayımızın ve binamızın fiziki altyapısının imkanları dahilinde en iyi şekilde konsolosluk hizmetlerini sunmaya çalışmaktadır. En büyük amacımız, siz kıymetli vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri, en kısa sürede konsolosluğumuzdan almanızı en etkinbiçimde temin etmektir.Büyükelçiliğimizi, Facebook ve Twitter’daki resmi sosyal medya hesaplarından takip etmeniz, her türlü sorun ve taleplerinizi telefon, e-mail veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden iletmeniz bizim için önemlidir. Mevzuatımız ve imkanlarımız dahilinde sizlere yardımcı olmak en önemli gayemizdir.Bize ilettiğiniz her türlü talebi en kısa sürede ve en etkin biçimde dikkate alıp elimizdeki tüm imkânları sonuna kadar kullanacağımızın altını önemle çizmek isterim.


Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Tüm bunların yanında Büyükelçilik olarak sizlerle Türkiye arasındaki güçlü bağları kuvvetle artırarak devam ettirirken; ülkemizi de, faaliyet gösterdiğiniz alanda en iyi şekilde temsil edip, zengin tarihi ve kültürel mirasımızı da Cezayir halkına anlatmak, tanıtmak ve bu birikimi paylaşmak üzerine çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız.

Büyükelçiliğimize sağlayacağınız her türlü değerli katkılarınız ve destekleriniz için şimdiden şahsım ve tüm mesai arkadaşlarım adına şükranlarımı sunarım.

Büyükelçiliğimizin kapılarının sizlere daima sonuna kadar açık olduğunu ifade ederek, sizleri yeniden en kalbi duygularla ve saygıyla selamlıyorum.


Atatürk

Mahinur Özdemir Göktaş Büyükelçi
Pazar - Perşembe

09:00 - 12:30 / 13:30 - 17:00

Konsolosluk Müracaat 09:00-15:00
1.1.2022 Yılbaşı
12.1.2022 Yennayer
1.5.2022 İşçi Bayramı
2.5.2022 3.5.2022 Ramazan Bayramı
5.7.2022 Bağımsızlık ve Gençlik Bayramı
9.7.2022 10.7.2022 Kurban Bayramı
30.7.2022 Hicri Yılbaşı
8.8.2022 Aşure Günü
8.10.2022 Mevlid Kandili (Değişiklik olabilmektedir)
1.11.2022 Devrimin Yıldönümü