Türkiye Cumhuriyeti

Cezayir Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Cezayir'de Yabancılar Için Gezi Rejimi , 06.11.2014

DUYURU

 

 

 

Vatandaşlarımızın dikkatine,

 

Cezayir Dışişleri Bakanlığı tarafından ülkede mukim yabancı ülke ve uluslararası kuruluş temsilciliklerine muhatap olarak gönderilen  27 Ekim 2014 tarihli bir Sirküler Nota'da, bazı yabancı firmalarda görevli yabancı uyruklu personelin ülke içindeki deplasmanlarını Cezayir güvenlik makamlarına bilgi vermeden ve güvenlik eskortu ve koruma olmadan gerçekleştirdiklerinin tespit edildiği belirtilerek, anılan firmalar ile burada görevli yabancı uyruklu personelin ülkede güvenlik alanındaki uygulamalara mutlak suretle itaat etmeleri ve kendi menfaatleri açısından ülke içindeki her türlü seyahatlerini mutlak suretle zamanlıca ilgili Cezayir polisine veya jandarmasına bildirmeleri gerektiği konusunda bilgilendirilmeleri istenmektedir.

 

Cezayir'de yabancılar için sıkı bir gezi rejimi uygulanmaktadır. Bu çerçevede yabancı ülke temsilcilikleri ile uluslararası kuruluşlarda görevli yabancı uyruklu personel ile ülkede faaliyet gösteren yabancı firmalarda çalışan yabancı uyruklu şahısların başkent şehir merkezine 40 kilometre yarıçapındaki bir alan dışına yapmak isteyecekleri her türlü seyahatleri bildirim ve izne bağlıdır. Bu durum diğer şehirler için de geçerlidir.

 

Söz konusu uygulamaya  Cezayir’de yaşayan veya bu ülkeye seyahat etmek isteyecek  tüm vatandaşlarımızın riayet etmeleri  gerektiği kendi güvenlikleri bakımından önemle duyurulur.

 

 

T.C. CEZAYİR BÜYÜKELÇİLİĞİ

 


İlgili Dosyalar :

- New Microsoft Word Document.docx